Selman Ca
  Anasayfa   Biyografi   Fotoğraflar   Albümler   Videolar   İletişim  
 

SELMAN
KİMDİR?

 
 
Doğum yeri
Eğitim bilgileri
Müzik hayatı başlangıcı
Hayatındaki gelişmeler
Dünden bugüne
Bugün
 
Biyografi
 
     
   Biyografi  
     
 

Sanatçı, 1984 yılında İstanbul Kartal' da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Üniversite eğitimi dışarıdan devam ettirirken aynı zamanda amatör olarak müzik çalışmalarına başladı...

 

2001 yılında aldığı teklif üzerine, içerisinde kendi bestelerinin de yer bulduğu ilk profesyonel stüdyo albümünü yaptı. Müzik piyasasına bu şekilde giren sanatçı daha sonra tüm söz ve bestesi kendisine ait ikinci albümünü hazırlayıp, kendisini yalnız bırakmayan ve desteklerini halen hiç esirgemeyen dinleyici kitlesine 2006 yılında armağan etti.

 

2008 yılında vatani görevi için dinleyicileriyle vedalaşmadan evvel tek eserlik single çalışmasını bir önceki albümde de olduğu gibi dinleyicileriyle buluşturan Selman, Eskişehir Subay Ordu Evi' nde askerliğini solist olarak tamamladı.

Selman, 2016 yılının sonlarına doğru yine dinleyicilerine "Temenni" isimli single şarkısıyla seslenerek ileride yapacağı çalışmaların tadımlık kısmını bu şarkıyla başlatmıştır.

 

Tüm bu zamanlar içerisinde bir çok Televizyon ve Radyo programlarına konuk olan sanatçı, bir dönem Radyo programcılığı yapmış ve aynı zamanda ticari çalışmalarda da bulunmuştur.

 

"Yeni albüm hazırlıkları var mı?" Sorusuna her daim yanıtı "Var" olmuştur. Çünkü üretmekten vazgeçmeyen sanatçımız, her dönemin başka duygularla yaşandığı  inancıyla hareket etmektedir.

 
 
 
 
 
 
 
Netd Müzik Muud Müzik iTunes Music Youtube Fizy Müzik Amazon Music
 
Facebook İcon Twitter İcon Instagram İcon Youtube İcon Skype İcon Nihâvend Organizasyon