Selmanca Kimdir?

selmanca kimdir

Sanatçı, 1984 yılında İstanbul Kartal' da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Üniversite eğitimi dışarıdan devam ettirirken aynı zamanda amatör olarak müzik çalışmalarına başladı...

2001 yılında aldığı teklif üzerine, içerisinde kendi bestelerinin de yer bulduğu ilk profesyonel stüdyo albümünü yaptı. Müzik piyasasına bu şekilde giren sanatçı daha sonra tüm söz ve bestesi kendisine ait ikinci albümünü hazırlayıp, kendisini yalnız bırakmayan ve desteklerini halen hiç esirgemeyen dinleyici kitlesine 2006 yılında armağan etti.

2008 yılında vatani görevi için dinleyicileriyle vedalaşmadan evvel tek eserlik single çalışmasını bir önceki albümde de olduğu gibi dinleyicileriyle buluşturan Selman, Eskişehir Subay Ordu Evi' nde askerliğini solist olarak tamamladı.

Selman, 2016 yılının sonlarına doğru yine dinleyicilerine "Temenni" isimli single şarkısıyla seslenerek ileride yapacağı çalışmaların tadımlık kısmını bu şarkıyla başlatmıştır.

Tüm bu zamanlar içerisinde bir çok Televizyon ve Radyo programlarına konuk olan sanatçı, bir dönem Radyo programcılığı yapmış ve aynı zamanda ticari çalışmalarda da bulunmuştur.

"Yeni albüm hazırlıkları var mı?" Sorusuna her daim yanıtı "Var" olmuştur. Çünkü üretmekten vazgeçmeyen sanatçımız, her dönemin başka duygularla yaşandığı inancıyla hareket etmektedir.

ALBÜMLER

selmanca albümler
TEMENNİ

Netd Müzik etiketiyle Youtube' ta yayınlanan "Temenni" eserinin sözü ve bestesi sanatçıya aittir.

Sözleri

Aşk değil içimdeki derin bir özlem
Hasreti bağrımda kara hançer

Bir değil, bin değil,
Yeni değil bir bilsen
Son değil bu ilk değil
Yaramdır geçmişten

Tadı ruhuma
Adı bağrıma
Gitsem yanına
Kabul olur muyum?

Belki yarına
Komşu yanına
Cennette beraber
Huzur bulur muyum?

Stüdyo: BGS (Aranje)
Aranje: Birkan Güven Saltaş
Klasik Gitar: Cem Şengül (Stüdyo Smoke)
Bass Gitar: Atıl Özkaran (Stüdyo Doğan)
Saksafon: Gürtuğ Gök (Stüdyo Doğan)
Mix: Eyüp Duman & Yavuz Taşkın (Stüdyo Smoke & Eko Mix)
Mastering:Yavuz Taşkın (Stüdyo Eko Mix)

FotoĞRAFLAR

selmanca selmanca selmanca selmanca selmanca selmanca

Videolar